OPIS ZAJĘĆ - Maximus Gym & Fitness

Przejdź do treści
STEP DANCE
Zajęcia polegające na stopniowej nauce choreografii przy użyciu stepu. Trening, który daje nam mnóstwo radości oraz poprawia naszą pamięć i koordynację ruchową. Instruktor krok po kroku wprowadza i naucza nowe elementy choreografii, również taneczne, a te na koniec zajęć tworzą ciekawą całość. Lekcja, podczas której spalimy mnóstwo kalorii i tkankę tłuszczową oraz poprawimy kondycję i siłę dolnych partii mięśniowych. Zajęcia prowadzi Michał Juraszczyk - FitPrezenter 2014.

TBC
Zajęcia, których głównym celem jest kształtowanie siły i wytrzymałości mięśni, poprawa ogólnej kondycji fizycznej całego ciała. W tego typu zajęciach wykorzystujemy przybory takie jak elastyczne taśmy, hantle, obciążniki na nogi, duże piłki, małe piłki i platformy do step aerobiku.

DEEP WORK
Deep Work to nowy, wyjątkowy wymiar treningu funkcjonalnego, atletyczny, prosty i wyróżniający się na tle innych znanych programów. Energetyczny trening oparty na pięciu elementach: ziemi, drewna, ognia, metalu i wody, które z kolei symbolizują różne źródła energii. Program deepWORK™ bazujący na koncepcji Yin i Yang, zaprojektowano tak, aby zawsze łączył w sobie napięcie i rozluźnienie mięśni oraz ćwiczenia oddechowe – kompleksowy trening funkcjonalny.Zanim trening się rozpocznie dajemy sobie moment na wyłączenie się – ze wszystkiego, co nas zajmuje w życiu codziennym. Początek treningu to spokojna, łatwa, funkcjonalna rozgrzewka. Będziemy wykonywać różne sekwencje, tak żeby tylko pobudzić mięśnie, wydłużyć je, rozgrzać kończyny i stawy. Główną część lekcji stanowią przyspieszenia, dynamiczne kombinacje ćwiczeń. Dochodzisz wtedy do momentu, kiedy myślisz, że jesteś już zbyt zmęczony….. ale ten koncept treningowy uzmysławia ci, że jesteś w stanie pójść dalej niż kiedykolwiek Ci się wydawało.

ZUMBA
Zajęcia łączące w sobie elementy tańca i aerobiku z elementami treningu wytrzymałościowego prowadzone w rytmach specjalnie przygotowanej muzyki latynoamerykańskiej. Zumba® Fitness przede wszystkim umożliwia spalanie dużej ilości kalorii przy wspaniałej zabawie. Optymistyczny nastrój zajęć pozwala odpocząć od problemów życia codziennego i nabrać energii przed kolejnym dniem. Proste kroki taneczne oraz porywająca muzyka latynoska sprawia, że każdy uczestnik zajęć zumby wychodzi zmęczony, ale zadowolony. Zajęcia oferowane dla każdego bez ograniczenia wieku.

JUMPING FROG
Jumping Frog to innowacyjny program treningowy na trampolinach. Co więcej to połączenie ogólnorozwojowego treningu z muzyką i dużą dozą dobrego humoru. Trening na trampolinach poprawia kondycję, modeluje sylwetkę i wyzwala endorfiny. Trening wytrzymałościowy oraz wzmacniający, spalający ok. 1000 kalorii podczas 1 treningu.

SALSATION
Zajęcia łączące trening funkcjonalny w tańcu, zabawę i ekspresję muzyczną oraz poprawiające kondycję i sprawność fizyczną. Słowo "Salsation" pochodzi od Salsy i Odczuć/Doznań. SALSA - to słowo pochodzi nie z rytmu czy rodzaju muzyki ale z hiszpańskiego słowa "SALSA", który dosłownie oznacza "sos", ponieważ jest to pikantna mieszanka różnych rytmów, kultur, tańców i zasad fitness'u. Odczucia/Doznania - program kładzie silny nacisk na muzykalność, liryczną ekspresję, jak również na to, jak funkcjonuje ciało ludzkie.

BODY BALL
Zajęcia z wykorzystaniem piłek o średnicy 55, 65 i 75 cm, niezwykle bezpieczne, skutecznie wyszczuplające, modelujące i rozciągające całe ciało. Głównym celem zajęć jest wzmocnienie mięsni posturalnych, które są odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała, a także wzmocnienie mięśni brzucha, pośladków i ud.

STEP
To zajęcia o charakterze aerobowym oraz trening wzmacniający na stepie. Dzięki takiemu połączeniu poprawiasz kondycję, sprawność układu krążenia i oddychania, jak i siłę mięśni. W pierwszej części lekcji, która odbywa się na stopniu tworzymy lekki i przyjemny układ choreograficzny. Natomiast w drugiej części modelujemy wybrane partie ciała. Trening dla wszystkich, bez względu na wiek czy stopień zaawansowania.

INDOOR CYCLING
Prosto mówiąc to rytmiczna jazda na rowerze w grupie do porywającej i motywującej muzyki pod dyktando specjalnie w tym celu wyszkolonego instruktora

TRX
Szukasz wyzwania, a może znudziło Cię dźwiganie ciężarów - spróbuj podźwigać własne ciało podczas rewelacyjnego treningu jakim jest TRX. TRX to system ćwiczeń wykonywanych z obciążeniem własnego ciała z użyciem specjalnych taśm. System ten został opracowany na potrzeby elitarnej jednostki wojskowej USA. TRX pozwala w bezpieczny sposób wykonywać setki różnorodnych treningów, dzięki którym poprawimy swoja siłę, wytrzymałość, mobilność, równowagę. Dzięki temu pracujemy jednocześnie nad mięśniami globalnymi,a także tymi które są niewidoczne dla oka ludzkiego – mięśniami lokalnymi, zapobiegamy urazom oraz chronimy nasz kręgosłup. Podczas treningu TRX dzięki szybkiej i łatwej zmianie kąta nachylenia ciała względem podłoża możemy ułatwić dane ćwiczenie lub postawić przed sobą większe wyzwanie i ćwiczyć inne partie mięśni.

CYCLING TRENING
Spinning to zajęcia o charakterze wytrzymałościowym. Muzyka – odpowiednio dobrana przez instruktora – narzuca tempo jazdy na rowerze
KETTLEBELL TRAINING
KettleBell Workout jest doskonałą formą grupowego treningu siłowo-wytrzymałościowego. Zajęcia z kettlebell (kula z uchwytem) są skierowane zarówno do mężczyzn jak i do kobiet, nie są oparte na choreografii i gwarantują efektywną pracę całego ciała.  Przybór, wykorzystywany pierwotnie w treningu personalnym, stał się bardzo popularny w fitnessie grupowym. Zajęcia są połączeniem treningu funkcjonalnego z treningiem cardio.
Ponieważ w KettleBell ciężar, z którym ćwiczymy, nie znajduje się bezpośrednio w ręce, a poza nią, stwarza to możliwości ćwiczeń, których nie daje praca z żadnym innym sprzętem. Jest to idealny trening, szybko przynoszący efekty i równocześnie gwarantujący dużo zabawy.

CELLULIT ATAK
Specjalnie opracowany program zajęć łączy ćwiczenia skupiające się na brzuchu, pośladkach i udach (BPU) oraz ćwiczenia typu Fat Burning oparte na nieskomplikowanej choreografii, intensywnie spalające tłuszcz. Takie połączenie pozwoli na szybsze i bardziej efektywne pozbycie się "pomarszczonej skórki" i zmniejszenie obwodu w najbardziej problematycznych częściach ciała - brzuchu, pośladkach i udach.

PŁASKI BRZUCH
Trening, w którym skupiamy się na kształtowaniu mięśni brzucha. Część aerobowa zapewni spalanie tkanki tłuszczowej, natomiast druga część ma na celu spłaszczenie i wyrzeźbienie brzucha a na koniec rozciąganie mięśni i przyjemny relaks

PILATES
Pilates to trening całego ciała, który polecany jest w każdym wieku i na każdym poziomie wytrenowania, a ćwiczenia inspirowane są jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi. Zajęcia odbywają się przy dźwiękach spokojnej muzyki a ich istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni połączone z prawidłowym oddychaniem. Metoda ta jest ukierunkowana na wzmocnienie mięśni brzucha i grzbietu, które stabilizują kręgosłup, poprawę postawy, uelastycznienie ciała, obniżenie poziomu stresu oraz zwiększenie świadomości własnego ciała.

JOGA
Najstarsza znana forma ćwiczeń fizycznych zajmująca się ciałem człowieka, jego umysłem i tym co łączy umysł z ciałem, czyli oddychaniem. Celem tych praktyk jest osiągnięcie wewnętrznej harmonii i wzmocnienie ciała. Ciało sztywne i napięte należy rozciągnąć i rozluźnić, ciało zbyt rozluźnione należy wzmocnić. Zajęcia Jogi polegają na wykonywaniu określonych pozycji zwanych asanami. Ćwiczenia Jogi uruchamiając całe ciało, rozszerzają granice naszej świadomości. Będąc skoncentrowanym układamy ciało w określonej pozycji i trwamy w niej przez jakiś czas. Praktyka Jogi przyczynia się do zwiększenia elastyczności ciała, siły i wewnętrznej równowagi, eliminuje stres, wpływa bardzo korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

FAT BURNER
Fat burning - (z j. ang. Spalanie tkanki tłuszczowej) - zajęcia ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas lekcji wykonuje się nieskomplikowany układ choreograficzny, który jest przeplatany ćwiczeniami na górne i dolne partie mięśni. Cała lekcja wykonywana jest w ciągłym, aerobowym tempie. Utrzymanie ciągłości kroków oraz ćwiczeń powoduje proces spalania tkanki tłuszczowej.

AKTYWNY  SENIOR
ćwiczenia dla seniorów poprawiające kondycję ruchową i zwiększające sprawność wykonywania codziennych zajęć. Dzięki ćwiczeniom można zmniejszyć ryzyko kontuzji, wzmocnić mięśnie, dotlenić organizm, a nawet trwale obniżyć ciśnienie tętnicze krwi. Ćwiczenia dostosowane indywidualnie do każdej osoby, nie obciążające stawów, ani kolan.

AKTYWNY  PORANEK
Zajęcia dla osób zaczynających ćwiczyć, starszych, dla osób, które rano chcą się rozruszać. Zajęcia o średniej intensywności, poprawiające całą sylwetkę i motorykę człowieka.

TABATA
Tabata to połączenie tradycyjnych ćwiczeń aerobowych z intensywnym treningiem interwałowym. Tabata została skonstruowana tak, że pozwala zarówno na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, jak i na dotlenienie całego ciała. To trening, w którym czas przeznaczony na wysiłek przeplatany jest krótkimi przerwami wypoczynkowymi, dając maksymalne efekty w spalaniu tłuszczu i oszczędzaniu mięśni. Zasada jest prosta ćwiczymy przez 20 sekund i przez 10 odpoczywamy. Wykonujemy 8 takich serii. W ciągu 20 sekund pracy robimy tyle powtórzeń jednego ćwiczenia, ile tylko jesteśmy w stanie jak najszybciej. Najważniejszy jest tutaj dobór ćwiczenia, które angażuje jak najwięcej mięśni naszego ciała.Trening nie zawiera choreografii i jest bardzo intensywny..

BPU
Zajęcia, których głównym celem jest rzeźbienie dolnych partii ciała oraz poprawa siły , elastyczności i kształtu mięśni. Wpływają bardzo korzystnie na spalanie tkanki tłuszczowej. BPU są zajęciami, które polegają przede wszystkim na wielokrotnym powtarzaniu ćwiczeń. Dzięki temu pozwalają osiągnąć bardzo dobre wyniki i zapewnić płaski brzuch, jędrne pośladki oraz smukłe uda. W trakcie zajęć wykorzystuje się różne przybory takie jak elastyczne taśmy, hantle, obciążniki na nogi, duże i małe piłki oraz platformy do step aerobiku.

GIMNASTYKA ODCHUDZAJĄCA
Zajęcia przy spokojnej muzyce, łączące cechy rehabilitacji i fitnessu, Krótka spokojna rozgrzewka ma na celu podniesienie tętna w celu spalania tkanki tłuszczowej, a następnie wykonuje się ćwiczenia wzmacniające wszystkie partie mięśniowe. Ćwiczenia z niewielkimi obciążeniami oraz mała ilość powtórzeń pozwoli każdemu na aktywne uczestnictwo w lekcji. Doskonałe zajęcia dla osób starszych, z nadwagą, z bólami kręgosłupa itp. Całość zajęć zakończona stretchingiem. Zajęcia dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

ZDROWY KRĘGOSŁUP
Zajęcia, które pomogą zadbać nam o zdrowe plecy, pomogą pozbyć się dolegliwości bólowych, wzmocnić gorset mięśniowy, rozluźnić napięcia. Połączenie Pilatesu, jogi, ćwiczeń rozciągających oraz relaksacyjnych zapewni bezpieczny i jednocześnie bardzo przyjemny trening. Główną uwagę skupia na pracę mięśni głębokich odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa, otwieranie przestrzeni w ciele, odblokowanie kanałów energetycznych czy rozluźnienie przykurczy. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich nie zależnie od stopnia zaawansowania.

DANCE KIDS
wspólna swobodna zabawa przy muzyce, ucząca koordynacji i poprawiająca sprawność ruchową dziecka. Tańce pozytywnie wpływa nie tylko na ciało, ale także i umysł. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora, który stawia przede wszystkim na wszechstronny rozwój

POWER PILATES
system ćwiczeń , którego celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. Metoda ta przyczynia się do wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania oraz bez obciążenia kręgosłupa. Poprawa postawy, uelastycznienie ciała, obniżenie poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.
WAKE UP
zajęcia ogólnorozwojowe mająca na celu pobudzić ciało do intensywnego działania przez cały dzień. Trening zwiększa wytrzymałość, wydolność organizmu oraz powoduje spalenie tkanki tłuszczowej, jak również dodaje pozytywnego zastrzyku energii, który utrzymuje się przez cały dzień
GTX TRAINING
odpowiednio dostosowane ćwiczenia, gumy o różnych oporach, odpowiednio dobrany sprzęt, jak i zakres ćwiczeń, a także indywidualne podejście trenera sprawia, że ćwiczenia będą równie satysfakcjonujące dla wszystkich, bez względu na płeć, wiek, jak i stopień zaawansowania. Uzupełnia tradycyjny trening funkcjonalny, budując jednocześnie kilka cech motorycznych: siła, moc, balans, stabilizacja, szybkość, wytrzymałość, koordynacja.
GTX TRAINING KIDS
trening z uwzględnieniem możliwości i stopnia zaawansowania, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Odpowiednio dostosowane ćwiczenia, gumy o różnych oporach, odpowiednio dobrany sprzęt, jak i zakres ćwiczeń, a także indywidualne podejście trenera sprawia, że ćwiczenia będą równie satysfakcjonujące dla wszystkich, bez względu na płeć, wiek, jak i stopień zaawansowania
TRENING POWIĘZIOWY
przeznaczony dla osób, które regularnie ćwiczą i chcą zadbać o swoją sprawność, a zdrowie stawiają na pierwszym miejscu. Ćwiczenia skupiające się nie tylko na mięśniach, ale również na strukturach powięziowych, dzięki czemu redukujemy ryzyko kontuzji, szybciej wracamy do sprawności po urazie, regenerujemy swoje ciało i zwiększamy mobilności w stawach. Polecane dla osób z problemami z aparatem ruchu.
MAX PUMP
ćwiczenia wytrzymałościowo-siłowo-aerobowe z użyciem sztangi prowadzone przy muzyce. Pozwalają one na indywidualizację treningu poprzez wykorzystanie obciążenia dostosowanego do osobistych i aktualnych możliwości osób ćwiczących. Ćwiczenia intensywnie spalają tkankę tłuszczową przy jednoczesnym wyrzeźbieniu ciała

BODY WORKOUT
SHAPE
To nic innego jak trening, podczas którego ćwiczymy całe ciało w ciągu jednych zajęć. To trening ogólnorozwojowy, który dodatkowo zawiera wydłużony czas ćwiczeń rozciągających. Zatem można uznać, iż Body Workout to doskonale skomponowany zestaw ćwiczeń, ponieważ po całym dniu pozwala się odstresować jak również rozluźnić i wyciszyć.
W trakcie zajęć SHAPE wykonasz dużą ilość powtórzeń danego ćwiczenia, co pomoże zarysować Twoje mięśnie i doda im atrakcyjnego wyglądu. Do ćwiczeń będziesz wykorzystywała hantle, gumy, stepy, obciążenia oraz inne przybory. Już po kilku sesjach zauważysz, że Twoje ciało jest bardziej jędrne!
Wróć do spisu treści